baner-naglowkowy.PNG
Strona Główna
Kalendarz Wydarzeń  
Galerie zdjęć  
Multimedia  
Instytucje kultury  
Imprezy cykliczne  
Żorscy artyści  
Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Franciszka, Kazimiery, Ruty
Portal - Miejski Ośrodek Kultury
XII Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta w Żorach
Redakcja: Klub Wisus
Wprowadzono: 02-04-2014
wyświetleń: 6942
Pdf
DRUKUJ
grafika
GALERIE:
grafika
ikona
Ilość fotografii: 6
Autor: Klub Wisus

 

Festiwal Poezji Herberta!!

 

20 i 21 marca br.w zawsze życzliwych progach żorskiego Klubu Wisus odbywały się eliminacje XII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa Herberta. Organizatorowi tej recytatorskiej imprezy udało się zgromadzić sporą rzeszę młodych wykonawców, którzy mówiąc Herbertem walczyli o wejście do ścisłej czołówki tegorocznego Finału.

Jury konkursu nie miało łatwego zadania, ale udało się wybrać 10 uczestników w kategorii szkół gimnazjalnych oraz 10 – w kategorii szkół średnich.

Już 26 marca, tj.w środę właśnie ta Dwudziestka będzie uczestniczyła w warsztatach scenicznych, których początek w Klubie Wisus o godzinie 9.00. Jest to bezpośrednie przygotowanie do zmagań Finałowych, które odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach 7 kwietnia 2014 roku.

 

Lista Finalistów XII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa Herberta w Żorach

Kategoria – gimnazjum:

 

1. Karol Wundziński z Gimnazjum nr 1 w Radlinie

2. Patrycja Szendzielorz z Gimnazjum nr 18 w Rybniku

3. Szymon Bartosik z Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

4. Jakub Dykowski z Gimnazjum nr 1 w Orzeszu

5. Klaudia Kopeć z Gimnazjum nr 5 w Bielsku-Białej

6. Martyna Szymczyk z Gimnazjum nr 7 w Częstochowie

7. Sara Rupacz z Gimnazjum nr 1 w Pyskowicach

8. Joanna Schlenga z Gimnazjum nr 1 w Pyskowicach

9. Alicja Foit z Gimnazjum w Sośnicowicach

10. Wojciech Wróbel z Gimnazjum nr 1 w Mikołowie

 

Kategoria – szkoła ponadgimnazjalna:

 

  1. Kacper Godziek z Technikum nr 2 w Rybniku

  2. Maria Brzóska z I LO w Bielsku-Białej

  3. Joanna Szarblewska z I LO w Żorach

  4. Alicja Dec z II LO w Gliwicach

  5. Jakub Piprowski z II LO w Gliwicach

  6. Dominika Płaszewska z I LO w Raciborzu

  7. Anna Bednuska z II LO w Będzinie

  8. Dawid Nowak z II LO w Będzinie

  9. Paweł Sypka z Zespołu Szkół Technicznychw Rybniku

  10. Klaudia Chruszcz z III LO w Żorach

 

 

Pdf
DRUKUJ
wiecej_aktualnosci.jpg
stopka e kultura.jpg
Decyzja użytkownika w zakresie plików Cookie na niniejszej stronie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące plików cookie.Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.